סדנאות והרצאות

מתכונים להכנת מזון בריא

יש לך חוסר ברזל או שזה משהו אחר?

אתם חשים עייפות כללית אבל הברזל תקין.  מה יכולות להיות הסיבות?

 

חוסר שינה

אדם מבוגר זקוק לשמונה שעות שינה בממוצע. רובנו ישנים שבע שעות ופחות מזה. בסיבות הן רבות – גלישה באינטרנט, צפייה בתכניות טלביזיה (במיוחד ריאליטי. תכניות אלה נכנסות לנו לסלון ו"בולעות, אותנו פנימה, עבודה מהמשרד, לימודים, טיפול בילדים וכו'). בל נטעה – שינה של ששי–שבת לא ממלאת את החסר שנוצר ביתר ימות השבוע. שימו צלצול תזכורת ללכת לישון בשעה 11.00.

מתח

מתח הוא חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אם אתם מוטרדים במשך שעות היום ממחשבות טורדניות, אתם מאבדים אנרגיה. אתם פשוט מוליכים את אפיקי האנרגיה שלכם למקור שהוא בור ללא תחתית. כדאי לכוון את האנרגיה לאפיקים אחרים חיוביים, להיעזר באיש מקצוע, ללכת לשיעורי יוגה, פילאטיס, טאי-צ'י, צ'יקונג, הליכה או ריצה.

דיכאון

עייפות ומתח מרוקנים את המצברים והינם אחד הסימנים של דיכאון. פנו לאיש מקצוע. כמו כן כדאי לנסות מדיטציה ופעילות פיזית, יוגה צחוק, ריקודים, שיעור ZUMBA וכו'.

חוסר פעילות גופנית

כמו שמתחזקים רכב, כך יש לתחזק גם את הגוף. פעילות גופנית נותנת ויטליות, אנרגיה ושמחת חיים.

ארוחות לא סדירות

מדלגים על ארוחות? לא משתלם הן מבחינת משקל והן מבחינת ההרגשה בסוף היום. קפה, שוקולד, משקאות עם סוכר או משקאות דייאט אמנם נותנים אנרגיה רגעית, אבל לא מעניקים לגוף את מה שהוא צריך מבחינת פחמימות, חלבונים ושומנים.

חוסר בנוזלים

שתים מספיק מים היום? אתם שוכחת לשתות? סמנו לכם לשתות כוס מים כל שעה עגולה.

בעיות רפואיות

קיימים מצבים רפואיים כגון בלוטת תריס חלשה, סרטן, סוכרת, מחלה כרונית  וכו' אשר עלולים לגרום להרגשת עייפות. כדאי לבדוק גם אם זו השפעת התרופות. לפעמים נוצרת חולשה בעת מחלה או אפילו שבועיים אחרי מחלה כמו שפעת.

 

 


| חוסר ברזל || חוסר בברזל || תזונה נכונה |ניתן לקבל הדרכה לאורח חיים בריא ע"י פגישה אישית

© כל הזכויות שמורות לעדנה מינץ - המידע הניתן כאן איננו מידע רפואי ולא בא להחליף טיפול תרופתי.
יש להיוועץ ברופא לפני שמחליטים לעשות שינויים כלשהם. אין להעתיק או לשכפל תוכן מאמר זה ללא רשות.

 

עדנה מינץ, תזונה טבעית - mintzedna@gmail.com

 

________________________

________________________

סדנה בת 8 מיפגשים
לאורח חיים בריא
לחולי סרטן
ובני משפחותיהם

________________________


 
 

גלריית תמונות המלצות תזונתיות ייעוץ תזונה אישי וקבוצתי ייעוץ תזונה לאירגונים ועסקים סדנאות והרצאות מתכונים מאמרים שאלות נפוצות קישורים מומלצים טיפול בארטריטיס ובאוסטיאוארטריטיס (דלקת מיפרקים)

 

עדנה מינץ בפייסבוקעיצוב