סדנאות והרצאות

מתכונים להכנת מזון בריא

כמה עובדות על ממתיקים מלאכותיים

 

  באופן כללי לא מומלץ להשתמש בממתיקים מלאכותיים, כיוון שהם מגבירים את התיאבון למתוק. הם גם משפיעים על תהליכי העיכול, והם בעצם כימיקלים מלאכותיים.
 
  האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן בדקה ומצאה שאנשים הצורכים ממתיקים מלאכותיים לא רק שאינם מצליחים לרדת במשקל, אלא להיפך – הם מעלים במשקל, וזאת כי הם מאטים את תהליך העיכול ומגבירים תיאבון.
 
  הממתיק Nutrasweet מכיל אספרטם, שהוא חומר המכיל פניל אלנין. לחולים במחלת פניל קטונוריה, אסור לצרוך ממתיק זה, פן תעלה רמת הפניל אלנין בדמם.
 
  רבים מהמוצרים הנמכרים על מדפי המרכולים כמו חטיפים, סוכריות, מסטיקים ומשקאות קלים מכילים אספרטם (בליטר קולה יש 100 מיליגרם אספרטם). לאספרטם תופעות לוואי רבות, ובהן כאבי ראש/מיגרנות, סחרחורות, התקפי עווית, הרגשת נימול, נדודי שינה, הפרעות בדיבור, איבוד זכרון, איבוד חוש הטעם, טיניטוס, בעיות בראייה וכאבי מפרקים.
 
  סורביטול ומניטול מופקים מאלכוהול ונספגים דרך המעיים באיטיות. תופעות הלוואי שלהם הן גאזים ושלשולים, אז אם יש לכם תופעות כאלה, בידקו מה אכלתם.
 
  סכרין גורם לסרטן בשלפוחית השתן אצל גברים.
 
  סוכרהלייט עובר תהליך כימי בו ממירים אטום מימן בשלושה אטומי כלור. את הממתיק הזה גילו תוך כדי הפקת חומר הדברה בניסוי וטעייה במעבדה.
 
  סטיביה הוא ממתיק מומלץ היות והוא מופק מצמח (צמח הסטיביה) ואינו גורם לתופעות לוואי. מופיע בצורת אבקה או טיפות. יש לו מעט טעם לוואי (לרוב הממתיקים יש) אבל יש סוג של חברת "נטע" שמומלץ.
 

| ממתיקים מלאכותיים || ממתיק מלאכותי || |ניתן לקבל הדרכה לאורח חיים בריא ע"י פגישה אישית

© כל הזכויות שמורות לעדנה מינץ - המידע הניתן כאן איננו מידע רפואי ולא בא להחליף טיפול תרופתי.
יש להיוועץ ברופא לפני שמחליטים לעשות שינויים כלשהם. אין להעתיק או לשכפל תוכן מאמר זה ללא רשות.

 

עדנה מינץ, תזונה טבעית - mintzedna@gmail.com

 

________________________

________________________

סדנה בת 8 מיפגשים
לאורח חיים בריא
לחולי סרטן
ובני משפחותיהם

________________________


 
 

גלריית תמונות המלצות תזונתיות ייעוץ תזונה אישי וקבוצתי ייעוץ תזונה לאירגונים ועסקים סדנאות והרצאות מתכונים מאמרים שאלות נפוצות קישורים מומלצים טיפול בארטריטיס ובאוסטיאוארטריטיס (דלקת מיפרקים)

 

עדנה מינץ בפייסבוקעיצוב